יתרונות תהליך גישור באשדוד

גישור מיועד לפתור סכסוכים מסוגים שונים (גירושים, עסקיים, אישיים, בין שכנים וכו´), בדרך של כבוד ודו שיח. גישור בדרך כלל מהווה תחליף לדיון בבית משפט, והוא בעל יתרונות רבים:

מעורבות בתהליך – סכסוך הנדון בבית המשפט מערב שפה של עורכי דין והרבה מונחים משפטיים, שלא כל אחד מבין אותם. לעיתים קרובות אנשים שמעורבים בהליכים משפטיים מרגישים כאילו הם לא לוקחים חלק בתהליך, למרות שהם נמצאים במרכז שלו. לעומת זאת מגשר באשדוד מדבר בגובה העיניים ומערב את כל הצדדים בשיחות הגישור. לכן אפשר להבין את כל מה שמתרחש בתהליך ואפשר להרגיש הרבה יותר מעורבים בקבלת ההחלטות.

מהירות פתרון הסכסוך – דיון בבית משפט לעיתים קרובות נמשך מספר שנים, כאשר הממוצע הוא בין שנה לשנתיים. לעומת זאת, תהליך גישור אורך רק מספר שעות. מקרים קלים לפתרון מגיעים לסיומם תוך כשלוש שעות. מקרים מורכבים וקשים יותר לפתרון אורכים עשרות בודדות של שעות. מדובר על הפרש עצום של זמן אשר יכול לחסוך כסף רב וטרחה רבה לכל הצדדים המעורבים.

פתרונות יצירתיים – פתרונות שיכול להציע מגשר באשדוד הם יצירתיים בהרבה מאשר פתרונות שיכול להציע בית המשפט. פתרונות משפטיים כוללים בדרך כלל את התחום הכספי או מתן צו בנושא. לעומת זאת, מגשר יכול להציע מבחר רב של פתרונות, כך שאפשר למצוא אחד שיהיה מקובל על ידי שני הצדדים ביתר קלות.

יעילות התהליך – גישור באשדוד מתעסק רק בנושאים הנוגעים לסכסוך, ולא מצריך בירוקרטיה אשר גורמת לבזבוז זמן רב. הליכים משפטיים אשר נידונים בבית המשפט אורכים זמן רב הרבה יותר, בין היתר, עקב בירוקרטיה משפטית מסובכת.
עלויות נמוכות – גישור באשדוד זול משמעותית מאשר הליך משפטי אשר מתרחש בבית משפט.

לרוב מדובר על מאות שקלים בודדים לגישור, לעומת אלפי שקלים או אפילו עשרות אלפי שקלים לתשלום לעורך דין ולתשלום לבית המשפט.

תחושת שליטה – בתהליך גישור, שני הצדדים מחליטים ביחד על המשך התהליך, אם להפסיק אותו, אם ומתי להמשיך אותו וכדומה. לעומת זאת בהליך בבית המשפט הדברים נקבעים על ידי השופט או עורכי הדין, בלי קשר למה ששני הצדדים רוצים. בנוסף, אין אפשרות להתבטא בצורה חופשית ומספקת, ואין תחושת שליטה לגבי הבעת העמדה של כל אחד מהצדדים בסכסוך.

בגישור, המגשר מעניק את ההזדמנות להביע את כל הדעות והרגשות בצורה חופשית.

לפרטים נוספים מלא/י את הטופס ונחזור בייעוץ אדיב ומקצועי

דילוג לתוכן